


Spisepinnesett, Okome, 2 par med holder - IRODORI
Gavesett fra Kawai i Obama: to par spisepinner i tre med riskorn-mønster i marineblått og rødt, og to små risskål-holdere i keramikk, i treeske. 22 cm, vask for hånd.
Irodori, i detalj
Gir ikke produktteksten deg svar? Spør oss i chatten.
Okome betyr ris, og settet er en liten hyllest til det japanske måltidets kjerne: to par spisepinner med hvite riskorn malt over toppen – det ene paret marineblått, det andre rødt – og to spisepinneholdere formet som små risskåler, én hvit og én gullfarget. Alt ligger i en treeske, klart til å gis bort. Pinnene er i naturtre med en slitesterk polyester-uretanlakk og er 22 cm lange, en størrelse som passer de fleste voksne hender.
Kawai har laget spisepinner i Obama i Fukui siden 1943, byen der fire av fem lakkerte spisepinner i Japan blir til. Vask pinnene for hånd og la dem tørke stående.
Spesifikasjoner
- Produkt: Spisepinnesett med holdere
- Innhold: 2 par spisepinner, 2 spisepinneholdere
- Materiale: Tre med polyester-uretanlakk (pinner), keramikk (holdere)
- Lengde: 22 cm
- Farge: Marineblå og rød med hvite riskorn
- Emballasje: Treeske
- Vedlikehold: Vask for hånd
- Laget i: Obama, Fukui, Japan
Om Kawai
Det japanske merket Kawai ble grunnlagt i 1943 av Miokichi Kawai i byen Obama. Byen har lenge vært kjent for sin produksjon av spisepinner, med 80% av Japans samlede produksjon som blir laget der. Selv i dag produserer Kawai alle sine produkter her i Obama, spisepinnenes hovedstad.
Alle Kawai’s eksklusive spisepinner er laget etter den 400 år gamle Togidashi-metoden. Det er en tradisjonell japansk håndverksteknikk kjent for sine elegante design og høye kvalitet, der produktene blir lakkert i flere trinn, en prosess som tar opptil seks måneder. Mens tradisjonelt håndverk er kjernen i Kawai’s design, oppfyller produktene også alle dagens behov og er utformet i en moderne design med holdbare materialer som er komfortable å bruke.
Tekniske detaljer
Nøyaktige mål og egenskaper slik kniven forlater smia.