30cm Kokkekniv, MV – Masahiro
Masahiro

30cm Kokkekniv, MV - MASAHIRO

Kokkekniv (gyuto) på 30 cm fra Masahiros MV-serie. Allsidig, skarp og enkel å vedlikeholde.

2 789 krinkl. mva
Utsolgt
Gratis frakt på ordrer over kr 1 500
Åpent kjøp i 14 dager
Utsolgt
Få varsel ved lagerpåfyll Du får én e-post når produktet er tilgjengelig igjen.
Masahiro MV-serien
Trygg betaling
VisaMastercardAmerican ExpressVippsKlarna
Om produktet

Masahiro, i detalj

Gir ikke produktteksten deg svar? Spør oss i chatten.

MV er Masahiros arbeidshest, laget i Seki, Japans knivby. Bladet er smidd i Masahiros eget rustfrie stål MBS-26, med 0,9 % karbon, 13 % krom og tilsetning av molybden og vanadium, og er kuldebehandlet for et jevnt og seigt stål. Med 58–59 HRC holder eggen seg skarp lenge, men stålet er fortsatt enkelt å slipe. Eggen er slipt asymmetrisk 90/10 for høyrehendte, nesten bare fra den ene siden. Det gir en svært tynn egg som går lett gjennom råvarene og er enkel å holde ved like. Det sorte håndtaket i laminert, forsterket tre sitter på en gjennomgående tang med tre nagler.

Gyuto er den japanske kokkekniven. Det lange bladet på 30 cm passer for deg som jobber med store mengder, store stykker kjøtt og fisk, eller har god plass på benken.

Spesifikasjoner

  • Bladlengde: 300 mm
  • Ryggtykkelse: 2,5 mm
  • Vekt: ca. 280 g
  • Stål: MBS-26 (rustfritt, molybden-vanadium), kuldebehandlet
  • Hardhet: 58–59 HRC
  • Egg: Asymmetrisk 90/10, for høyrehendte
  • Håndtak: Sort laminert, forsterket tre, gjennomgående tang, tre nagler
  • Produsert i Seki, Japan

Vedlikehold: Vask kniven for hånd og tørk den med en gang. Rustfritt stål tåler fukt godt, men ikke oppvaskmaskin. Bruk skjærefjøl i tre eller plast, og hold eggen ved like med slipestein eller keramisk brynestav.

Spesifikasjoner

Tekniske detaljer

Nøyaktige mål og egenskaper slik kniven forlater smia.

EgenskapVerdi
SKU14014
HRC58-59
Høyre-/VenstrehendtFor høyrehendte
StålMBS-26
Knivstål TypeRustfritt
Knivbladlengde (cm)30cm
Type KnivGyoto